Monday, July 8, 2013

JCI Aastakonverentsi uudiskaja: ülevaade esinejatest ning üleskutse ettevõtetele tutvustamaks oma tooteid ja teenuseid


Aastakonverentsil on juulikuu alguse seisuga esinemas mitmed tuntud ja tunnustatud tegijad. Mõned ettekanded baseeruvad professionaalsetel teadmistel, mõned aga isiklikel kogemustel – ehk nii teooriat kui praktikat! Esinejad ning nende kavatsused on järgmised:

ALAR TAMMING
Alar on lubanud teha eriti huvitava loengu. Ta räägib peamiselt ajulainetest ja kindlasti viib ka meid beeta- lainetele. Räägib mis need alfa ja beeta lained on, mida see meie jaoks tähendab olla alfa laines või beeta laines. Alar toob sisse kindlasti huvitavaid fakte ajaloost, teistest inimestest ja enda näidetest.  Alarilt saab lõpus küsida ka küsimusi muude teemade kohta. 
NEEME RAUD
Neeme Raud on tuntud oma ajakirjaniku karjääri poolest. Neeme oleme kutsunud rääkima kuidas ja kas tema on leidnud oma tasakaalu töö ja eraeluvahel, on ta olnud läbipõlemis faasis? Milline on elu New Yorkis kus kõigil on alati nii kiire ja tööd rabatakse teha meeletult palju, et ennast tõestada. 
TOIVO AALJA
Toivo teeb 20-30 inimesele väga erilise töötoa „elust ja tervisest. Lihtsusest ja luksusest“. Näiteks töötoas saab kogeda hinge hingust see tähendab, et igale inimesele on vastas puhas ja energiline hing (väike laps). Lisaks loob Toivo meie ümber suurepärase õhkkonna ja atmosfääri et paremini taibata teema olemust. Kindlasti on see väga põnev ja suurepärane workout.  Vajab eelregistreerimist.
KAARI SIMSON 
Playtech Eesti juht. Räägib natuke Playtechist ja Playtechi panust inimeste tervisesse ja tasakaalu. Rohkem keskendub ta endale kui isiksusele, kes oma elus reaalselt kasutab pea kõiki neid teemasid mida me oma konverentsil käsitleme (nt muusikateraapia, jooga, teadlikud valikud, Beeta-laineid (ajulained) jne). Ta on hea rääkija ja tal on mida rääkida ning teda on huvitav kuulata. 
DALI KASK
Dali on üks Eesti tuntumaid muusikaterapeute. Dali räägib meile muusika mõjust meie tervisele. Milline muusika rahustab, lõdvestab milline muusika meid ergutab, innustab tööd tegema või milline muusika muudab meid õnnelikuks. Samuti annab Dali tagasisidet milline muusika võiks meil mängida töö juures taustaks sõltuvalt töö iseloomust. Samuti püüab ta tuua loengusse sisse praktika poole, et saada ise osa muusika erinevatest mõjudest. 
HELINA MÄGI
Harjumuse loomine on seotud mõttemustrite muutmisega ja oskusega juhtida oma teadvust. Ettekandes tuleb juttu, kuidas kasutada oma teadvust sh mõtlemist ja kujutluspilte, et luua uusi harjumusi, mis toetaks soovitud elustiili muutust.
Helina Mägi on mõttetreener, kelle suurimaks väljakutseks on olnud hirm tegutsemise eest - läbikukkumise kartus, eneseusalduse puudumine ja hirm suhelda, kammitses ideid ja takistas tegutsemist. Tänu mõttetreeningule on võimalik ületada hirme ja luua uusi harjumusi nii mõtlemises kui ka käitumises nõnda, et isegi suhtlemist pelgav inimene võib saada koolitajaks - inimestega suhtlejaks.
HELEN LASS
Helen on psühholoog kes on ennast koolitanud stressivaba elu poole peal. Heleni ettekande täpsem pealkiri on Läbipõlemise ennetus. Oma loengus-töötoas annab ta edasi teadmised stressiga toimetulekust - see tähendab teoreetilist osa.  Oskused toimetluekuks ja ennetuseks - teadmiste tausta peale ehitatud praktilised oskused, läbipõlemine. Kui üleliigse stressi tagajärg - tähendab teooriat, kuidas vältida stressi kuhjumist ja ära tunda läbipõlemise märke. Kui juba oled läbipõlenud - siin on vajalik teooria taastumisest ning praktika, kuidas teha kardinaalseid muutusi elustiilis.
TARMO KOPPEL
Tarmo etteaste aitab publikul aru saada, mida toovad meie ellu nutiseadmed, multimeedia, telerid, arvutid ja muu taoline liaks nähtavale infovoole ja meelelahutusele. Mis on peidus pinna all?
Selleks, et teha elektromagnetväljade olemus ja mõju publikule lõplikult selgeks, kasutab Tarmo lisaks teoreetilisele sissejuhatusele ka praktilist näidet publiku peal. Seega, kes ei karda inimkatseid, on julgelt oodatud kuulama-vaatama Tarmo Koppeli ettekannet.
ANNA-KAISA OIDERMAA/ERE VASL
www.peaasi.ee psühhiaater Ere Vasli ja psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa arutlevad teemadel:
Kes meie elu juhib - kas meie tahe, keskkond, meie mõtted või hoopis meie emotsioonid? Kuidas eristada, millal emotsioonidest juhindumine meid elus edasi viib ja millal meie toimetulekut häirima hakkab? Mida selline häire tähendab ning mida sellega peale hakata?

SWEDBANK
Swedbanga töötajad Maris Ojamuru ja Alice Noormägi räägivad meile ühiskondlikust vastutusest. Nad räägivad kuidas jätkusuutlikkuse põhimõtteid arvestades luua väärtust ettevõttele, töötajatele ja ühiskonnale.  Räägivad millest võiks koosneda kestlikkuse põhimõttele tuginev tööandja väärtuspakkumine. Räägivad kuidas muuhulgas toetada tervislikke eluviise, väärtustada haridust ja pereelu ning võimaldada vabatahtliku panuse andmist ühiskondlikult olulistesse projektidesse. 
ARNOLD TIMMERMANN 
Ingl. Keelne loeng teemal „isiku ja organisatsiooni tervis“ Räägib antud teemat mitte niiväga teooriana vaid räägib kuidas elus tegelikult asjad käivad või käima peaksid. 

No comments:

Post a Comment