Konverentsitiim teeb hoolega tööd suurepärase ja hariva konverentsi nimel. Et kõigil ürituse külastajatel oleks võimalik kuulata võimalikult paljusid erinevaid arvamusi ja mõtiskleda koos oma ala parimate tegijatega
teadliku juhtimise teemadel.Oleme otsustanud muuta konverentsi formaati. Et konverentsilt saaks veelgi rohkem huvitavaid ideid ning võimalus kuulata mitmeid huvitavaid inimesi, siis igal esinejal on oma idee ja mõtete tutvustamiseks
30 minutit + 15 minutit küsimustele vastamiseks. Seega on 2 päeval võimalus kuulata vähemalt
16 erinevat lähenemist teadlikule enese – ja teiste juhtimisele. Lisaks toimuvad paralleelselt erinevad töötoad, kus võimalus erinevaid meetodeid interaktiivselt läbi proovida.
Meil on ka kaks uut esinejat, kes oma nõusoleku esinemise kohta on andnud:
Meie oma hea kodalane ja lugupeetud senaator
Erlend Sild räägib enesejuhtimisest. Erlendi tutvustab oma esinemist nii: “Enesejuhtimise võtmeküsimus ei ole mitte oma tegevuste süstematiseerimine mitmesuguste ajahaldusmeetodite, tehnikate või nippide abil, mis lubavad kiiremini saavutada paremaid tulemusi. Võtmeküsimus on oma töö ja isikliku elu prioriteetide teadmine ja tunnistamine ning nende seadmine oma ajakavadesse, et seejärel keskenduda just nende täideviimisele. Samuti on üks põhilisemaid juhtimisvigasid, et asutakse juhtima inimesi, selle asemel et määratleda selged eesmärgid ning lasta inimestel end ise sinna juhtida.“
Tutvustuse Erlendi kohta leiab siit:
http://www.franklincovey.ee/failid/b3df9fc750da52f329e01a4caf7bb823.pdfTeine uus esineja meie konverentsil on
Aivar Haller, kes tuleb rääkima teemal „Muutuste juhtimine“. Aivar tutvustab teemat nii: „ Muutuste juhtimine ei ole iseenesest muud, kui enese ja maailma vahel rahu tegemine. Eelduseks on see, et saame enda jaoks muutuse protsessi selliselt lahti mõtestatud, et nii loogika kui ka tunnetus ennast solvatuna ei tunne. Käsitlen selle teema kontekstis seda, kuidas meie vaatenurk määrab ära meie taju. Taju määrab uskumuse ja see omakorda meie käitumise ning harjumused. Sellest sõltub jälle meie kogemus ning see kogemus ongi meie reaalsuse alus. Kui see reaalsus ei meeldi, siis mida on vaja muuta? Kui see on vaatenurk, siis mille alusel peaksime tahtma ja suutma seda teha? Just neid küsimusi arutame koos.“
Tutvustuse Aivari kohta leiab siit:
http://www.haller.ee/blogi/minu-cv/Suur tänu kõigile, kes on meie küsitlusele vastanud. Vastanuid on juba rohkem kui 60 ja kogu tiim on kokkukogutud ideedest ja headest soovidest palju innustust ja motivatsiooni saanud.
Väike kokkuvõte küsitlusest:Vastanuid 64 inimest.
18 vastajat pole JCI Eesti aastakonverentsil veel kunagi käinud. 34 vastajat on aastakonverentsil käinud rohkem kui 3 korda.
Peamised põhjused, miks konverentsile tullakse:· Koolitused ja enesearendamise võimalus -26 vastajat
· Uued tutvused ja kontaktid – 11 vastajat
· Ei saa ju puududa Eesti koja kõige tähtsaimalt ürituselt – 13 vastajat
· Mõnus seltskond ja mõnusad peod – 14 vastajat
Lasteprogrammi ei pea vajalikuks enamus vastajaid, e. 88% vastajaist.
Boonusena oodatakse konverensilt kõige rohekm:· Videoloengud maailma tippkoolitajatelt 22
· Senaatorite paneeldiskusioon kus mõtestatakse lahti JCI kreedo ja selle seos elu põhiväärtustega 20
· Kohalike firmade külastused 13
· Kohalike vaatamisväärsustega tutvumine koos asjatundliku giidiga. 9
Soovitustena on kirja pandud korraldajatele palju tänusõnu ja häid soove, mis on ainult kinnitus sellele, et oleme õigel teel! Suur tänu ja kummardus kõigile selle eest!
Mõned eriti seksikad soovitused ja vahvad ideed toome ka ära ja teeme omalt poolt kõik, et need ka teoks saaksid:
· Natuke enam kohalikke (ja kojast läbikäinud) juhtide kogemust lühiesitluste (max 15 min) läbi. Ei ole palju uut siin päikese all, kuid kui mingil perioodil on tehtus samu asju (positiivsete) tulemustega, siis näitab see võimalusi ja tulevikutrende.
· Viljandis tasub kindlasti ära kasutada maalilise järve olemasolu (nt öine paadisõit Viljandi paadimehega).
· Konverentsirong? ja raudteejaamast miski jci-buss?
· Kaasamaks uuemaid kodalasi või huvilisi võiks olla neile eraldi suunatud tutvumisüritus, -koolitus, -kohtumine vms. konverentsi alguses.
· Kutsuda Tarmo Noop esinema!
· Soovitaks kopeerida Kevadkonveretnsil kasutatud formaati, kus konverentsipäev algas paneeliga päeva jooksul arutamisele tulevatest teemadest. Elu näitab, et kodutöö jääb alati tegemata ja see on suureks abiks kohapeal kiirete ja enda jaoks õigemate valikute tegemisel.
· Kogu kava tundub väga hea ning põhjalikult läbi mõeldud
· Business networking või business dating (speed dating hoiab aega kokku ning võimaldab kohtuda kiirelt suure hulga ärihuvilistega) tuleks varem läbi mõelda ning lasta inimestel vastavad küsimustikud täita, siis oleks võimalik suunata kohe kokku sobivad firmad.
Loodame ja usume, et see tekitas kohe mitmeid mõtteid kuidas JCI Eesti aastakonverents veel vahvamaks teha. Ära hoia oma mõtteid endale!
Küsitlusele saab vastata
siit. Kõigi vastanute vahel loosime vabapääsme konverentsile 1. Mail! Täpselt nii kaua on ka küsitlus avatud!
http://www.jci.ee/ak2010/registreeruJa uuemate uudistega saad kursis olla ka Facebooki fännilehe kaudu:
http://www.facebook.com/JCI2010Päikest
Marju Raadik-Kantsik
JCI Toompea
AK direktor